تاثیر دعا بر سلامتی روان

1632526343956

بیشتر مردم در موقعیت های دشوار و سخت دعای کوتاهی را زیر لب زمزمه می کنند. این درخواست کمک از خدا  یک قدرت برتر، تاثیرات بسیار زیاد و عمیقی در زندگی روزمره ما به دنبال خواهد داشت. ارتباط با این قدرت، سلامت عاطفی و امید را تضمین می کند…

 
دعا و معنویت، تامین کننده سلامت عاطفی و روانی

تمرین های منظم معنوی موجب سلامت عاطفی بهبود و ارتقا یابد .

داشتن هدف های بزرگ: ارتباط با قدرت برتر هدف های شما را بزرگ تر و شکوفاتر می کند و به لحظه های زندگی و روزهای که سپری میکنید معنی می دهد.

احساس حمایت اجتماعی میکنید: اعتقاد داشتن به معنویت و بودن در میان افرادی که به قدرت برتر اعتقاد دارند، موجب میشود روابط اجتماعی ایجاد شود.

روحیه شما پیشرفت میکند: دعا و معنویت موجب میشود روح و سلامت روان شما پیشرفت کند.

به شما کمک میکند در مواجهه با سختی ها: دین و ایمان در برخورد با حوادثغیر قابل پیش بینی و تلخ زندگی به انسان کمک زیادی میکند.

دعا و معنویت، تامین سلامت بدن

تمرین کردن منظم معنوی در درمان افسردگی نقش تاثیرگذاری دارد.

ra4 11781 تاثیر دعا بر سلامتی روان

عنوان مثال:

یک بررسی نشان داد که در ۸۸ نفر بزرگسال که دین مسیحی داشتن، تکرار کردن یک دعای کوتاه به مدت ۱۰ دقیقه در روز، در  یک ماهه موجب میشود علایم افسردگی کاهش یابد.

یک تحقیق دیگر ثابت کرده است که رفتن به مکان های مذهبی مانند کلیسا، حداقل یکبار در هفته ، برای جلوگیری از ابتلا به افسردگی نقش زیادی ایفا میکند. حضور در این اماکن به ویژه برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردارمیباشد. دراین بررسی مشخص شد که حضور منظم در کلیسا خطر افسردگی را در کودکان و نوجوانان به اندازه ۲۰ درصد کاهش داده است.
دو بررسی  دیگرنیز نشان میدهد که مدیتیشن و مراقبه به کاهش علایم افسردگی کمک می کند.

تمرین کردن از نوع معنوی و دعا همچنین در بهبود بیماری های مزمن نقش زیادی دارند. در یک تحقیق بر روی ۴۵۰ فرد مبتلا به بیماری ایدز(HIV) مشاهده شد که اعتقاد به یک قدرت برتر و ارتباط با او، میزان ابتلا به افسردگی در این بیماران را به میزان زیادی کاهش می دهد و موجب بالا رفتن امید به زندگی در آنان می شود.

این اعتقاد معنوی، از افسردگی در دوران سالمندی جلوگیری می کند.

تهیه شده در ماهان اسکای

منبع : دانانیوز

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

ارسال مطالب سایت به ایمیل شما

بدون نیاز به مراجعه به سایت از آخرین مطالب باخبر شوید

مهم لطفا پس از تکمیل مراحل ثبت ایمیل باید بر روی لینک فعالسازی که به ایمیل شما ارسال می شود کلیک کنید در غیر اینصورت ایمیلی برای شما ارسال نخواهد شد و عضویت شما لغو خواهد شد
rss تاثیر دعا بر سلامتی روان راهنما

کلمات کلیدی :

    تاثیردعا سلامت دعا هدف بازیگران بزرگ 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

784 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2016 ماهان اسکای | عکس، موبایل، سرگرمی. محفوظ است. - نقل مطالب با ذکر منبع و لینک بلا مانع است
قدرت گرفته از وردپرس فارسی